Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

Restaurace Red pif Praha 5 Anděl

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Restaurace Red pif Praha 5 Anděl

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Hospoda má mít svou atmosféru, svou… scénografii. S ohledem na místo (a koncept) jsme chtěli, aby interiér měl něco z velkoměstského korza i z klasické hospody. Něco mezi Café Imperial a Selskou Jizbou – vždyť i šéfkuchař má rád kuchyni Rakousko-Uherska a první republiky – ve stylizované, fraktální podobě: protože taky je to Anděl, místo kde třeštění a cirkus života stále a každodenně probíhá.

Skladebná tektonika, jednoduché detaily, jednoduše opracované a skládané smrkové dřevo, které se postupně zbarvuje a patinuje. Princip výlohy jako jednoho velkého loga podniku. Atmosféru doplňují originální pro prostor přímo navržená svítidla od Ronyho Plesla a instalace Petra Písaříka.

Prostor má dvě patra a asi 150 míst.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Chtěli jsme vřelou atmosféru: se zvoleným konceptem by cool minimalistický interiér nekorespondoval. A tohle dřevo „umí“. Pronajímatelný prostor v přízemí kancelářské budovy je osnovou, do které lze vložit kdykoli, cokoli: tak je to i míněno. Nemáme iluzi, že tu bude hospoda fungovat 200 let. Interiér je proto do určité míry instalací. Pomíjivost je tu obsažena stejně záměrně jako bohatost, kontrastující se strohým rámcem stavby.

Rustikální analogie vychází svojí skladebností ze zemědělských a lidových staveb. Zároveň je tu kódovaná fraktálnost, soudobá práce s prostorem a iluzí, zde byla inspirací práce současných umělců, možná v romantizující, ale soudobé formě.

Chtěli jsme, aby prostor nabízel více nálad: přízemí z ulice na pracovní oběd a schůzky, něco „na stojáka“ po cestě z práce. Patro je více intimní: večeře, posezení s přáteli… pak je tu koutek pro štamgasty, salonek. Vše se prolíná, prostory nejsou oddělené: podle nálady si lze zvolit, kam si sednout, stoupnout.

Umístění interiéru

Praha 5 –⁠ Smíchov, 150 00

Užitná plocha

250 m2

Datum kolaudace/ realizace

2022

Realizační skupina

Architekt

Jakub Fišer, Marek Schneider / Aulík Fišer architekti

Projektant

Jakub Fišer, Marek Schneider / Aulík Fišer architekti

Dodavatel stavby

JOPO CONSTRUCTIONS a.s.

Investor

Red pif s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Aulík Fišer architekti

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 5 –⁠ Smíchov

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Jakub Fišer

Telefon

+420 604 156 252

E-mail

fiser@afarch.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

autoři návrhu:
Jakub Fišer, Marek Schneider

Výkresy díla povinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací