Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

13.

Kompaktní domov

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Kompaktní domov

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Interiér se nachází v jednom z drobných řadových domků v malebné čtvrti Malvazinky. Opakuje se tu podobné dispoziční řešení – v přízemí obytný prostor s kuchyní, podkroví s ložnicemi a suterén, který zde byl rozšířen jako pokoj navíc, a velká koupelna se saunou a anglickým dvorkem.

Pro efektivní využití omezeného prostoru je interiér téměř celý navržený na míru, v podstatě na milimetry. Vestavěný nábytek plynule navazuje na dřevěné dělící stěny, včetně dveří, a zahrnuje co nejvíc úložných prostor. Středobodem interiéru je nové zatočené schodiště přes tři patra, jeho dvě ramena jsou v přízemí navzájem posunutá a vytváří tak nečekaný průhled, podpořený denním světlem.

Pohledový beton a světlé, mírně bělené, smrkové dřevo tvoří v interiéru hlavní materiály, svou strukturou ho oživují a přitom mu neubírají vzdušnost, jako akcent je doplňuje bílý mramor. Na užitné ploše cca 90 vzniklo příjemné bydlení pro čtyřčlennou rodinu, které poskytuje místo jen na opravdu potřebné anebo oblíbené věci.

Umístění interiéru

Praha-Malvazinky, 150 00

Užitná plocha

90 m2

Datum kolaudace/ realizace

2020

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Lenka Míková architekti s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 7

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Simona Janů

Telefon

+420 606 751 125

E-mail

studio@lenkamikova.com

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Výkresy díla povinné

Výkresy díla nepovinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací