Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Hřiště Panda

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Hřiště Panda

Popis konstrukce

Panda červená je speciální dřevěná herní socha, vytvořená na míru pro Zoopark Chomutov. 7 m dlouhá a 2,5 m vysoká konstrukce souží jako prolézačka, domeček, minilezecká stěna a skluzavka.

Její velikost, proporční i barevná věrohodnost je velkým lákadlem pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Herní socha má na zadních tlapách chyty, pomocí kterých je možné vyšplhat na plošinu nad ocasem. Odtud je možné prolézt vnitřkem sochy až do její hlavové části, kde oči zvířete slouží jako průzory. Ocasní část tvoří skluzavku. Konstrukce pandy je navržená tak, aby bylo možné lézt po všech jejích částech.

Ochrana dřeva před povětrnostními vlivy

Všechny dřevěné části konstrukce i opláštění jsou ošetřeny tlakovou impregnací a / nebo vhodným nátěrem, aby dobře odolávaly povětrnostním vlivům i mechanickému poškození při používání hřiště.

Inovativní řešení

Hřiště panda je unikátní svým charakterem i zpracováním. Herní socha v nadživotní velikosti věrně zachovává proporce i barevnost zvířete. Přístup do jejího nitra přímo vybízí ke hře, zkoumání a objevování. Celkový charakter hřiště s možností šplhání po všech částech sochy přirozeně podporuje aktivitu a rozvoj motorických dovedností dětí.

Zajímavost o díle / příběh díla

Socha pandy červené je umístěna v Zooparku v blízkosti výběhu stejnojmenných zvířat. Okolo pandy jsou umístěny další jednodušší prolézačky, připomínající bambusový háj jako typické domoviště pand. Kromě funkce hřiště slouží dřevěná herní socha také jako poutač pro návštěvníky i dobrý orientační bod. Atrakce je určena primárně pro menší děti, užijí si však i školáci. Nosnost konstrukce umožňuje přístup i dospělým osobám.

Umístění konstrukce

Chomutov, 430 01

Datum kolaudace

12/2021

Doba výstavby

4 měsíce

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Jana Bezuchová

Projektant

Bc. Jan Štohandl

Dodavatel stavby

Unipark s.r.o.

Investor

Zoopark Chomutov, p. o., město Chomutov

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Unipark s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno

Vztah ke stavbě

vedoucí architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Jana Bezuchová

Telefon

+420 720 447 544

Email

jana@unipark.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací