Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Rekonstrukce obvodu – škola Českobrodská

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Rekonstrukce obvodu – škola Českobrodská

Popis konstrukce

Systém Envilop je plně prefabrikovaný lehký obvodový plášť, který vznikl v Univerzitním centru energeticky efektivních budov ČVUT v Praze. Je určený pro náhradu již zastaralých lehkých obvodových plášťů (Boletické panely), ale také pro nové moderní stavby.

Ochrana dřeva před povětrnostními vlivy

Fasádní obklad byl proveden z modřínového dřeva. Toto dřevo odolává povětrnostním vlivům a škůdcům svými přirozenými vlastnostmi (vysoký obsah pryskyřice). Proto bylo záměrně zvoleno pro tuto stavbu. Modřínové dřevo má i oproti jiným druhů dřevin zvýšenou odolnost proti ohni.

Nosné prvky konstrukce panelů z dřevěných LVL profilů jsou proti vnějším povětrnostním vlivům ochráněny zejména zvolenou skladbou, a to dalšími vrstvami, které tuto konstrukci chrání (fasádní folie atd.).

Popis práce se dřevem a použité materiály a technologie

Pro konstrukci obvodového pláště byly vybrány progresivní materiály na bázi dřeva se speciálními vlastnostmi. Materiál rámu panelu je proveden z nosníku z vrstvených dýh „Laminated Veneer Lumber“ (LVL) s vysokou únosností a rozměrovou stálostí. Výroba probíhala za pomoci přesných CNC technologií a za stálých podmínek ve výrobním závodě firmy Nema, spol. s r.o. Díky tomu bylo dosaženo vysoké přesnosti a kvality dodaného výrobku. Tepelně technické řešení Envilop je v základu navržené pro pasivní a nulové domy se součinitelem prostupu tepla panelem U = 0,17 W/m2.K.

Zajímavost o díle / příběh díla

Firma Nema realizovala 2 000 m 2 dřevěného obvodového pláště budovy střední školy Českobrodská. První energeticky a uhlíkově pozitivní školy v České republice oceněné primátorem hlavního města Prahy jako stavba roku. Dřevěný obvodový plášť je vhodný jak pro renovace budov s lehkým obvodovým pláštěm, tak i pro novostavby. Chlubí se minimální uhlíkovou stopou – 98% použitých materiálů v něm je na bázi dřeva.

Umístění konstrukce

Praha 9 –⁠ Hrdlořezy, 190 00

Datum kolaudace

05/2022

Doba výstavby

09/2019 – 01/2022

Realizační skupina

Architekt

Hlavní architekt projektu –⁠ Ing. arch. Pavel Šulc, ČKA 4395, obor A.1

Projektant

Odpovědný projektant –⁠ Ing. Jiří Tencar, Ph.D.

Dodavatel stavby

Generální dodavatel stavby –⁠ Subterra a.s.

Investor

Hlavní město Praha, odbor školství, PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D., zastoupený ředitelem Střední školy – Centrum odborné přípravy technickohospodářské Ing. Josefem Ležalem

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Nema, spol. s r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Olešnice

Vztah ke stavbě

Dodavatel obvodového pláště a dřevěných obkladů –⁠ Nema, spol. s r.o. | Realizace fasády –⁠ Nema, spol. s r.o.

Kontaktní osoba pro veřejnost

Lucie Kačírková

Telefon

+420 605 243 042

Email

kacirkova.lucie@nema.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Nema se specializuje na výrobu vázaných krovů, vazníků, střešních panelů pro zděné stavby a široké palety dřevostavebních panelů, určených pro montované dřevostavby. Díky bezkonkurenční kvalitě, jedinečnému servisu, technické podpoře i pružnosti je vyhledávaným dodavatelem stovek obchodních, stavebních a realizačních firem.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací