Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Herní atrakce Jezero Most

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Herní atrakce Jezero Most

Popis konstrukce

Tři ucelené herní atrakce nabízejí různorodou škálu vyžití pro všechny věkové kategorie.

Ztroskotaná loď je tvořena přídí, středovou částí s pozorovacím košem, doplněnou balančními špalky a nízkými lanovými překážkami, a zádí propojenou lávkami s majákem s prostorovou sítí a tobogánem.

Balanční stezka sestává z 13 prvků s rozdílnou obtížností, mezi prvky jsou dle potřeby umístěny přestupní špalky.

Ztroskotaná loď i balanční stezka jsou instalované na pískové dopadové ploše.

Cvičební sestava se skládá z ručkování, žebřin, vysoké, střední a nízké hrazdy a je osazena na lité dopadové ploše.

Ochrana dřeva před povětrnostními vlivy

Dřevo je ošetřeno tenkovrstvou exteriérovou lazurou v přírodním odstínu, aby byl co nejvíce zachován přirozený vzhled dřeva, který odolá povětrnostním vlivům. Dekorativní malby jsou provedeny krycím nátěrem na dřevo.

Popis práce se dřevem a použité materiály a technologie

Ztroskotaná loď se skládá z několika částí. Příď a záď mají nosnou konstrukci z akátových hranolů, opláštěny jsou akátovými fošnami. Z přídi i zádi vedou nerezové skluzavky a lanové či dřevěné nástupní žebříky. Na zádi je stěna s lezeckými chyty. Střed lodi tvoří smrkový sloup. Ocelová konstrukce koše je opláštěna dřevěnými lamelami. Do koše se leze po lanové síti.

Obrys lodi tvoří akátové balanční špalky a nízké lanové překážky, kotvené k zabetonovaným akátovým sloupům. Maják je spojen se zádí lanovými mostky a vyplněn je prostorovou lanovou sítí. Nosnou konstrukci má ze smrkových sloupů. Opláštěn je modřínovými prkny. Z vyhlídky majáku vede tobogán. Nosné sloupy jsou k betonovým základům kotveny pomocí ocelových profilů.

Prvky balanční stezky jsou tvořené převážně z akátových kulatin, doplněné o řetězy, polypropylenová lana s ocelovým jádrem a další spojovací materiály. Cvičební sestava je složena z akátových kulatin a ocelových trubek. Akátové kulatiny jsou zabetonovány do základů.

Zajímavost o díle / příběh díla

Originální hřiště Jezero Most je inspirované námořnickou tematikou, která skvěle doplňuje prostředí umělé pláže rekreační oblasti u jezera. Skladba herních prvků je vytvořena s důrazem na různorodost využití pro děti i dospělé a komplexnost prostoru.

Dětské hřiště má podobu ztroskotané lodi na písečné pláži. Přední část lodi je určená hlavně menším dětem. Do střední a zadní části je zakomponováno více lanových žebříků a lávek, které si užijí naopak děti starší. Hlavní dominantu tvoří maják s vyhlídkou a tobogánem. Je vyplněn lanovou prostorovou sítí, která slouží jako přístup k tobogánu a k vyhlídce.

Na dětské hřiště volně navazuje část cílená na starší děti, včetně teenagerů a dospělých. Balanční stezka zaujme svou rozmanitostí a výtvarným zpracováním v námořnickém duchu. 13 překážek s vahadlovými, pružinovými i závěsnými prvky různých velikostí a délek nabízí možnost pestrého tréninku rovnováhy i koordinace.

Umístění konstrukce

Most, 434 01

Realizační skupina

Projektant

Ing. Simona Culíková, Ing. Veronika Vojtová, Jiří Pauza

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Ateliér Unipark s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno – Královo Pole

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Kontaktní osoba pro veřejnost

Miroslav Janovec

Telefon

+420 722 943 213

Email

janovec@atelierunipark.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Vytváříme jedinečný prostor pro život, volný čas, zábavu i osobnostní růst.

Každé místo a zadání si zaslouží jedinečné řešení. Navrhujeme stavby jako přirozenou součást jejich okolí. Naše projekty mají smysl, naplňují skutečné potřeby lidí v každodenním životě. Společně s vámi vytváříme prostředí, ve kterém chceme žít.

Originální nápady, léta zkušeností a smysl pro detail – kvalita našich projektů stojí na dobře odvedené práci. Naše stavby najdete v Evropě i ve světě.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací