Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

Slavnostní altán Prušánky

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Slavnostní altán Prušánky

Popis konstrukce

Záměr výstavby víceúčelového altánu pro slavnostní příležitosti, včetně navazujícího nového parkového areálu, vznikl jako výsledek několikaleté diskuze obecní komunity. Původní myšlenka výstavby smuteční síně byla nejdříve nadlouho odložena, poté revidována a nakonec reflektována v záměru výrazně skromnějším, o to však flexibilnějším.

Nový park navazuje na areál kostela sv. Isidora s hřbitovním okrskem. Proto nabízí sezónní alternativu svateb, pohřbů, koncertů a jiných představení či dalších společenských akcí.

Ochrana dřeva před povětrnostními vlivy

Altán je zastřešen.

Popis práce se dřevem a použité materiály a technologie

Architektura je rozvinuta na pravoúhlém rastru příčných rámů z lepeného dřeva (sibiřský cedr). Jednoduchý tvar s jasně definovanou nástupní osou, navazující na urbanistickou situaci. Za vstupem mezi obslužným kvádrem technického zázemí a WC a boční stěnou se otevírá prostor altánu s velkorysými pohledy do okolní krajiny. Jednoduchou stavbu zjemňuje dolů vyklenutý podhled a dotváří tak jednoduchou kompozici dřevěné struktury a pohledového betonu.

Umístění konstrukce

Prušánky, 696 21

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Martin Habina, Ing. arch. Jiří Jašek

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Atelier Habina s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Brno

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Kontaktní osoba pro veřejnost

Tereza Beránková

Telefon

+420 725 954 389

Email

tereza.berankova@habina.cz

Webová stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Naše domy vyrůstají ze svého prostředí a místo, volná krajina či složitá městská proluka, je jejich kořenovým systémem i hlavním zdrojem energie. Synergie místa a stavby je vlastně tím hlavním, co našemu klientovi přinášíme. Věříme v úspornou řeč krásné moderní architektury, a proto tak často pracujeme s tradičními materiály. Prostorové souvislosti napoví i konstrukci, takže trojice místo – prostor – konstrukce je naším hlavním spojencem.

Výkresy díla povinné

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací