6.

Krušnohoří – Tři zastavění

Obecné informace o díle

Název díla

Krušnohoří – Tři zastavění

Popis stavby

Sudety, Krušné hory, Český Jiřetín. Drsná krajina na pomezí dvou státu. Dvě národnosti, dvě části obce, hranice, rozdělení... Projekt „Tři zastavění“ se zabývá obnovou zborceného kostela a jeho blízkého okolí v horní částí obce Český Jiřetín. Jednotlivá zastavění jsou jakýmsi odkazem na minulost a historii obce a na její nepříznivý osud. Poutní místo, kaple a rozhledna na vrchu kopce. Tyto objekty spolu vyprávějí jakýsi příběh. Vizuálně spolu komunikují, shledávají se. Jsou sjednoceny...

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo je základním stavebním materiálem, jak pro starší, tak i novější stavby v oblasti Krušných hor. Naši předci ho využívali díky jeho dobrým statickým a izolačním vlastnostem, jeho možnosti zpracování a hlavně díky jeho dostupnosti. Můj projekt se snaží navázat na staré zvyky stavění v oblasti Krušných hor, ale přináší také nový pohled na dřevěné stavby. Snaží se skloubit staré s novým.

Údaje o soutěžícím

Ján Paločko

Název školy

České vysoké učení technické

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací