7.

Minipanelák

Obecné informace o díle

Název díla

Minipanelák

Popis stavby

Projekt Minipaneláku zkoumá vztah alternativní formy stavební struktury a prostředí, do kterého vstupuje. Kontext stavební struktury a lidských potřeb definuje základní typologické oblasti, které jsou převedeny do formy stavebního programu. Návrh je generován modulárním systémem v roli univerzální stavebnice, která nabízí funkční i typologickou nezávislost. Dům lze celý rozmontovat, přemístit a upravit. Může měnit tvář a podobu. Rozměry mění dle formy a platformy, na které je založen. Měnit lze i dimenze prostoru, otvorů a světla v kontextu prostředí světa.

Proč pracujete se dřevem?

Propojení konstrukčního systému a prostředí zajistí splynutí obou světů v jednu formu. Konstrukční systém je založen na bázi konstrukční překližky, která v sobě ukrývá dvě základní složky, přírodní a konstrukční. Modifikace přírodních materiálů na bázi dřeva a povýšení surové formy dřeva na čistou, přesnou a pevnou stavební strukturu je hudba budoucnosti stavitelství respektující přírodní principy. Dům respektuje struktury a textury, materialitu a zanechává jejich otisk na svojí vnější obálce. Materiály vychází z místních struktur podmínek, tím je stavba usazena a propojena s prostředím.

Video

Údaje o soutěžícím

Ondřej Buš

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací