14.

Meditační kabina

Obecné informace o díle

Název díla

Meditační kabina

Popis stavby

Projekt Meditační kabiny na Novém Zélandu byl zadán v letním semestru ve výuce ateliéru. Území bylo přesně dané, v docházkové vzdálenosti od hlavní budovy a uprostřed zalesněné části krajiny. Požadavky byly směřovány na přírodní a dostupné materiály, dostatek slunečního svitu, ochrana před nepřízní počasí a dostatečně velký prostor pro meditaci 5 osob. Snažila jsem se vytvořit variabilní prostor jak pro meditaci jednotlivce tak pro skupiny. Stavba se skládá z jednotlivých vrstev materiálů tak, aby umožnily propouštět světlo dle potřeby, nebo možnost úplného zatemnění vnitřního prostoru.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo je přírodní materiál, který si uchovává paměť, vůni a strukturu. Jako obnovitelný zdroj, který je snadno recyklovatelný, vnímám jeho velký potenciál. Odolává velké zátěži a stavba postavená na bázi dřeva by se rovněž dala nazvat zdravou stavbou. Postupný návrat k přírodním zdrojům je pro mě velkou inspirací a díky možnosti moderního zpracování, vidím právě v dřevostavbách budoucnost.

Údaje o soutěžícím

Johana Reinosová

Název školy

ČVUT

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

1

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací