13.

Green station

Obecné informace o díle

Název díla

Green station

Popis stavby

Jedním z ekologických způsobů dopravy je elektromobil. Stavba, Green station, řeší aktuální problém nedostatků dobíjecích stanic. Dobíjení může trvat i desítky minut a při delších cestách je nutné automobil dobíjet i na naplánované trase. Proto vznikl tento projekt, který vytváří příjemné zázemí v samoobslužné dobíjecí stanici. V Green station může člověk tento čas strávit efektivně, například sjednáním schůzky, nebo se občerstvit. Design budovy a velké zastoupení zeleně pak vytváří příjemnou atmosféru blízkou přírodě a pomáhá filtrovat okolní vzduch.

Proč pracujete se dřevem?

Tento projekt je zaměřen na udržitelný způsob dopravy, způsob který využívá obnovitelné a udržitelné zdroje energie. Proto bylo jako dominantní materiál stavby zvolené právě dřevo. Dřevo je poměrně snadno obnovitelný a udržitelný stavební materiál s obrovskou variabilitou využití. Hlavní nosnou konstrukci stavby tvoří CLT panely, které mají dobré mechanické vlastnosti a zajistí tak stabilitu konstrukce. Na střešní konstrukci jsou použity KVH hranoly spolu s ocelovou výztuží, které vynáší váhu masivní zelené střechy. Další použité materiály jsou záklopy z OSB a BIO desek.

Video

Údaje o soutěžícím

Tadeáš Zachara

Název školy

Česká zemědělská univezita

Název fakulty

Fakulta lesnická a dřevařská

Studijní obor

Dřevěné konstrukce a stavby na bázi dřeva

Ročník studia

4

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací