5.

Chata pod Žerotínem

Obecné informace o díle

Název díla

Chata pod Žerotínem

Popis stavby

Navržený objekt se nachází v zahrádkářské oblasti ve Strážnici, pod kopcem Žerotín. Ideou návrhu bylo vytvořit objekt, který by poskytl zázemí při starání se o zahradu. Měl by umožnit skladování nářadí, poskytnout místo pro odpočinek a občasné přespání a zadržet dešťovou vodu ze střechy. Konstrukčně je objekt řešen jako rámová dřevostavba založená na zemních vrutech s difuzně otevřeným obvodovým pláštěm. Chata je navržena bez napojení inženýrských sítí, tzv. off grid. U dřevěných prvků namáhaných zvýšenou vlhkostí je zde využito opalování dřeva jako způsob jeho ochrany.

Proč pracujete se dřevem?

Navržený objekt se nachází v přírodě, a proto je zde zvolen jako hlavní materiál dřevo, aby stavba co nejméně narušovala krajinný ráz. Jelikož na pozemku není elektřina, je stavba navržena tak, aby se dala postavit na místě z předem připravených dílů za pomoci ručního nářadí.

Údaje o soutěžícím

Filip Jursa

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská

Studijní obor

Stavby na bázi dřeva

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací