6.

Wooden Gazebo

Obecné informace o díle

Název díla

Wooden Gazebo

Popis stavby

Stavba dřevěného altánu, místa pro odpočinek a relaxaci, kam studenti ČZU chodí vyprázdnit svou mysl.  Návrhem dřevěného altánu jsem chtěl především vyjádřit podstatu altánů a poukázat na propojení tří hlavních činitelů, a to člověka, objektu a přírody. Z toho důvodu byl do kompozice vsazen vzrostlý strom (Liriodendron tulipifera), který spolupůsobí s konceptem objektu. Byla zde také využita zelená střecha, která vše spojuje v jeden celek. Hlavní nosné konstrukce byly zvoleny ze smrkového dřeva. Jednalo se o BSH lepené nosníky, DUO/TRIO a KVH hranoly. Pro konstrukci střechy byla zvolena OSB deska.

Proč pracujete se dřevem?

Ke dřevu mě zavedla spíše náhoda. Po několika rozhodnutích na mé cestě studiem jsem musel změnit své zaměření a školu. To mě zavedlo na ČZU, fakultu lesnickou a dřevařskou. Zde jsem začal poznávat krásu a variabilitu dřeva, o kterých jsem dříve nevěděl. Postupem času jsem začal spojovat potřebné s užitečným a využíval jsem své dřívější znalosti z architektury pro mé další studium a práci. Zpočátku jsem se zaměřoval na návrh nábytku, ale dřevostavby pro mě představovaly novou výzvu, do které jsem se chtěl pustit s chutí střemhlav dolů. 

Údaje o soutěžícím

Jakub Černý

Název školy

Česká zemědělská univerzita v Praze

Název fakulty

Fakulta lesnická a dřevařská

Studijní obor

Podnikání ve dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací