3.

Picture Point – Arboretum Křtiny

Obecné informace o díle

Název díla

Picture Point – Arboretum Křtiny

Popis stavby

Arboretum Křtiny je nejenom cílem rodinných výletů, zároveň je také místem konání kulturních akcí a svateb. Navržená stavba plní funkci „PicturePointu“, tedy zájmového bodu zvyšujícího atraktivitu místa, pro pořizování fotografií. Zároveň díky variabilnímu rozestavení sedacích prvků lze místo upravit dle požadavků konané akce. V případě svatby lze navíc rám vyzdobit květinami. Konstrukce je vyrobena z termicky upraveného modřínového dřeva, známého jako ThermoWood. Spojovací prvky jsou vyrobeny z oceli povrchově dokončené zinkováním a práškovým lakem.

Proč pracujete se dřevem?

Jako studenti LDF Mendelu jsme si dřevo jako hlavní materiál zvolili již před lety. Jedná se o materiál s výbornými mechanickými vlastnostmi a dobrou tvarovatelností. Navíc je člověku velmi blízký a příjemný. V našem projektu je použit termicky upravený modřín – ThermoWood. Ten navíc vyniká svou odolností a trvanlivostí v exteriérových aplikacích. 

Údaje o soutěžícím

Tomáš Mikulec
Michal Vaněček

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Nábytek

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací