26.

Barn town

Obecné informace o díle

Název díla

Barn town

Popis stavby

Projekt řeší možnosti výstavby nového bydlení v lokalitě Plzeň-Valcha. Snahou bylo vytvořit jedinečné prostředí s důrazem na ekologii jak při výstavbě, tak i užívání. Komplexní urbanistický a architektonický návrh počítá s rodinnými domy, bytovými domy s komercí, veřejným sadem, i cyklostezkou. Dominantním prvkem jsou šikmé střechy. Na těch jsou osazeny fotovoltaické panely a zbylá plocha je využita jako zelená střecha s kořenovou čističkou. Konstrukce jsou z CLT panelů, které jsou zatepleny tak, aby splňovaly požadavky na pasivní dům.

Proč pracujete se dřevem?

Pokud  chceme opravdu žít ve zdravém prostředí v souladu s přírodou, je potřeba se zamyslet nad aktuálními problémy, a ty také řešit. Ideou návrhu je vytvoření atraktivního prostředí k žití s důrazem na vytvoření zdravého prostoru, který nezatěžuje životní prostředí. V navržené čtvrti je velké množství vzrostlých stromů, keřů a vysokých trav tak, aby co nejvíce eliminovaly městský tepelný ostrov, a naopak vytvářely zdravé klima.

Údaje o soutěžícím

Pavel Vašička

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

fakulta architektury

Studijní obor

architektura

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací