25.

Pasivní rodinný dům

Obecné informace o díle

Název díla

Pasivní rodinný dům

Popis stavby

Dům je navržený jako rodinný pasivní dům, který je dřevostavbou se systémem rámové dřevěné konstrukce. Stavba dispozičně odpovídá domu pro čtyřčlennou rodinu a zajišťuje komfort pro všechny členy rodiny. Dispozice domu je navržena s ohledem na světové strany kvůli solárním ziskům, které jsou neodmyslitelnou součástí pasivního domu. Všechny skladby obvodových  konstrukcí jsou navrženy tak, aby odpovídaly současným tepelně-technickým normám a plnily funkci pasivního domu. Součástí domu je návrh využití splaškové vody.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo je materiál, který má výborné fyzikální i mechanické vlastnosti a je potřeba je využívat.  Cílem tohoto domu je za použití dřevěných konstrukcí vytvořit pro uživatele co nejpříjemnější místo. Dřevo je využito v nosných obvodových stěnách a v konstrukci krovu. Viditelná část krovu v interiéru má vnést do domu blízkost přírody.

Údaje o soutěžícím

Klára Končáková

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Stavby na bázi dřeva

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací