27.

Vila v Jundrově

Obecné informace o díle

Název díla

Vila v Jundrově

Popis stavby

Návrh dvoupodlažní vily pojednává svažitý pozemek v brněnské části Jundrov, pod vrcholkem Holedná. Spodní zděná stavba (1. NP) ve styku se zemí poskytuje hlavní vstup do domu, technické zázemí, akustickou místnost a šatnu. Podlaží je dělené, v horní části se nachází místnost pro domácí kancelář či ateliér. Celým objektem prostupuje schodiště i výtah, které zavede do obytného podlaží, konstruovaného z CLT panelů uložených na ŽB stropě. Koncept 2. NP je otevření stěn společenských prostor do zahrady, odklonění výhledu od panelových domů a přístup světla z východní strany transparentní střechou.

Proč pracujete se dřevem?

Rodinné zástavbě stíní panelová hradba 8 podlažního objektu. Okolní novostavby se staví z cihlového materiálu a s rovnými střechami. Lokalita je přímo u lesa, to vybízí k návrhu s použitím přírodního stavebního materiálu. Kontrastem mezi vilou a stávajícími objekty nebude tvarosloví, ale použití stavebního materiálu. Dřevo je život a správným řešením může nabídnout zdravé bydlení ve všech ročních obdobích. Pasivní standard obálky budovy zajistí tepelná izolace stěn a extenzivní zelená střecha.

Údaje o soutěžícím

Aneta Cvrčková

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací