1.

Domov na Ryhavevej

Obecné informace o díle

Název díla

Domov na Ryhavevej

Popis stavby

Domov na Ryhavevej reaguje na komplikovanou hraniční situaci mezi nízkou zástavbou rodinných domů rezidenční čtvrti Abyhoj na jihu a vícepatrovou zástavbou na severní straně kde se nachází nechvalně proslulé ghetto Bispehaven. Projekt vytváří plynulý přechod mezi rozdílnými měřítky a umožňuje náhled na možnost dalšího rozvoje a rekonstrukce tohoto komplikovaného místa.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo se po letech útlaku začíná opět hřát na výsluní, je však ještě třeba mnoho práce, aby bylo dřevo jak veřejností, tak odborníky plně přijímáno. Dřevo bylo odjakživa svázáno s vývojem lidstva a je logické, že jakožto přírodní materiál má pozitivní účinky na lidský organismus. V tomto projektu je dřevo všudypřítomné a ponechané ve své ryzí kráse.

Údaje o soutěžícím

Ondrej Slunecko

Název školy

VIA UC, Horsens

Název fakulty

Faculty of built environment

Studijní obor

Architectural Technology

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací