22.

Modul Home Velkomoravská

Obecné informace o díle

Název díla

Modul Home Velkomoravská

Popis stavby

Mým cílem bylo vytvořit vizionářský projekt bytového domu z křížem lepeného dřeva (CLT), který by svým rozsahem přesahoval aktuální normativní omezení v ČR, a zároveň vycházel z osvědčené zahraniční praxe. Aby byla zaručena snadná proveditelnost a ekonomičnost projektu, zvolil jsem konstrukční systém založený na prefabrikovaných modulech. Přízemí domu a prostor schodiště jsou pak ze železobetonu s ohledem na požární bezpečnost. Předností stavby je mimo jiné možnost jejího zrcadlení a vybudování tak celého bloku ekologicky šetrného, moderního a komfortního bydlení.

Proč pracujete se dřevem?

Představte si místo, ve kterém se moderně bydlí, z okna v 5. patře máte výhled na řeku, a dokonce i na lodžii příjemně voní dřevo. Tuto (pro nás stále utopickou) představu již mnozí inženýři dovedli v zahraničí k životu. Také u nás lze namísto broušených cihel začít stavět bytové domy z udržitelného a spolehlivého materiálu – dřeva. Stavba Modul Home přináší alternativu šetrnou k životu. Na pozemek brownfieldu – symbolu znečištění a zbytečnosti – přináší nový život blízký přírodě i člověku.

Údaje o soutěžícím

Ing. Tomáš Hýrek

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Stavby na bázi dřeva

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací