23.

Rodinný dům Nebušice

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům Nebušice

Popis stavby

Stavba se nachází v Nebušicích na okraji Prahy, v zástavbě rodinných domů. Zásadním problémem bylo, že jde o nárožní parcelu, která jižní stranou přiléhá ke křižovatce. Hlavním záměrem mého návrhu bylo vyřešit orientaci a osadit zajímavý prvek do osy pohledu z křižovatky. Dům je prostorný a otevřený, propojuje INT s EXT a samotný plot a laťování přístavby tvoří hranici pouze z určitého úhlu pohledu. Navrhla jsem těžký dřevěný skelet s výplní svislých a vodorovných kcí ze systému CLT panelů od firmy Novatop. Všechny konstrukce jsou přiznané a tvoří útulný vzhled interiéru.

Proč pracujete se dřevem?

V bakalářské práci jsme měli navrhnout rodinný dům pro sebe a vnést do něj své záliby a myšlenky. Pro mě to byla hlavně ekologie, využívání obnovitelných zdrojů, shromažďování dešťové vody a také čištění šedé vody a její následné využití v domě a na zahradě. Další prioritou byla hlavně otevřenost, vzdušnost, prostornost, kde bude minimum příček a celkově bude dům propojený s přírodou a okolím. Jako stavební materiál jsem si zvolila dřevo, protože je ekologické a má příznivý vliv na životy lidí.

Údaje o soutěžícím

Lenka Dědinová

Název školy

ČVUT v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací