21.

Rodinný dům s pojízdným altánem

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům s pojízdným altánem

Popis stavby

Parcela se nachází na okraji obce Rokytnice nad Jizerou. Pozemek se svažuje na jih, ze kterého je i vstup z přilehlé komunikace. Objekt je umístěn v severní části a s hřebenem orientovaným rovnoběžně s nejvyšší vrstevnicí na pozemku. Návrh domu vychází primárně z idey vytvořit subtilní kompaktní hmotu s ohledem na typické stavby horského typu. Objekt je orientován tak, aby poskytoval rozmanité výhledy. Skládá se ze tří hmot – obytné, která je tvořena z CLT panelů a dřevěného obkladu,  zapuštěného technického zázemí z ŽB a z pojízdného dřevěného altánu. 

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo, z kterého je z většiny dům tvořen, je součástí domu už od počátku vznikající koncepce. Cílem bylo dosáhnout souznění dřeva a života, tedy bydlení v něm. Dřevo se vyskytuje jak v interiéru, tak v exteriéru. Dům je navržen s ohledem na udržitelnost a životní prostředí. Je navržen pro rodinu rovněž žijící v souladu s přírodou. Cílem konceptu bylo do domu promítnout okolní lesy a stát se jejich součástí.  

Údaje o soutěžícím

Aneta Vítková

Název školy

ČVUT

Název fakulty

fakulta stavební

Studijní obor

architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací