24.

Nová fakulta architektury

Obecné informace o díle

Název díla

Nová fakulta architektury

Popis stavby

Architektura je bezesporu synergická. Program staveb se dynamicky mění, přestože podoba staveb zůstává po dobu desítek,  let víceméně statická. Tato myšlenka je východiskem  návrhu fakulty architektury. Mojí snahou je zachytit dynamický proces změn a převést ho do samotného prostoru. Cílem je navrhnout statickou přístavbu na současnou klasicistní budovu, jež umožňuje co největší variabilitu, aby mohla efektivně reagovat na budoucí změny v systému výuky i samotné společnosti. Jako základ celé přístavby slouží konstrukce z lepeného dřeva kopírující principy fungování mostů.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo je život, právě tato vlastnost tohoto přírodního materiálu má reflektovat i celou ideu stavby. Dřevo se mění, na rozdíl od jiných materiálů je živé,  a tak celé stavbě dává specifický charakter s vlastní duší. Z celé stavby se v nadneseném významu stává bytost, která stárne s jejími obyvateli. Dostavby, které mají realizovat studenti v ateliérech a vystavovat na terasách, jsou primárně zamýšleny jako dřevěné, aby studenti sami pochopili "živost" dřeva.

Údaje o soutěžícím

Diana Hodulíková

Název školy

VUT

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací