17.

Rodinné domy ve svahu

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinné domy ve svahu

Popis stavby

Jedná se o dvě stavby ve svažitém pozemku, který se nachází v Brně v městské části Jundrov. Obě stavby jsou navrženy pro rodinné bydlení. Jeden z domů je navržen jako dvougenerační s bytovou jednotkou pro seniory. Každý z domů má parkovací místo a svou terasu. U menšího domu je zvolen konstrukční systém z CLT panelů a spodní stavba, která je ve styku se zeminou, je z tvarovek MAX PLUS. U druhého domu je zvolen konstrukční systém „two by four“ s KVH hranoly a spodní část je z tvarovek ztraceného bednění s výztuží. Předsazené části u obou objektů drží na pozinkovaných ocelových sloupcích. 

Proč pracujete se dřevem?

Příroda, život, bydlení, člověk… Lidé se začali spíše odcizovat od přírody, a to kvůli bydlení ve velkoměstech, kde často kousek přírody jen stěží nacházíme. Dřevostavby však mohou kousek přírody navracet zpět. Dřevo je přírodní, krásný a různorodý materiál, který má v budoucnu své místo. Dřevo není řešení všech našich problémů, ale rozhodně je to jedna z cest k lepšímu životu. 

Údaje o soutěžícím

Petra Remutová

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací