16.

Utopian living – micro housing

Obecné informace o díle

Název díla

Utopian living – micro housing

Popis stavby

Drobné bydlení je stále větším trendem, lidé mají zájem o koncept minimalismu. Mé bytovky tvoří celý blok, jsou vzájemně propojené pochozími lávkami. Celý blok je provázán s přírodou pomocí lokálních biotopů a použitými stavebními materiály.

Bytovky jsou seskládány z jednotlivých bytových buněk propojených přes dvě patra atriem. Tím jsem vytvořil společné prostory pro obyvatele, kteří mohou žít v komunitě a společenské vztahy lépe fungují. K dispozici mají prostorné terasy, prádelnu a velkou kuchyni. Samo atrium je obývacím pokojem.

Proč pracujete se dřevem?

Hlavním materiálem je dřevo, které se objevuje na podlaze, obložení domů, tepelné izolaci a v konstrukci v podobě CLT panelů. Díky svému přírodnímu charakteru dřevo vytváří nejlepší podmínky pro život. Než je strom zpracován, poskytuje nám čistý vzduch a chladí své okolí. Poté je využito stavebního potenciálu v tahu i v tlaku. Dřevo žije svým životem stále a díky této energii to žije i v mých bytovkách.

Údaje o soutěžícím

Petr Matyáš

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací