18.

Rodinný dům, Praha-Kyje

Obecné informace o díle

Název díla

Rodinný dům, Praha-Kyje

Popis stavby

Rodinný dům se nachází v městské částí Praha-Kyje v ulici Pivoňská, nedaleko stanice metra Rajská zahrada. Návrh využívá práci s různými výškovými úrovněmi a otevřeným obývacím prostorem přes dvě podlaží. K tomuto vybízí mírně se svažující pozemek směrem do zahrady. Vzniklo také ne zcela tradiční propojení odlišných vnitřních prostor – kuchyň – jídelna – obývací pokoj – galerie s pracovnou. Díky sjednocení těchto prostor působí objekt vzdušně a otevřeně. Důraz byl kladen také na energetickou stránku objektu. Objekt využívá solární energii, sběr dešťových vod a recyklaci šedé vody.

Proč pracujete se dřevem?

Nikde netrávíme více času než doma, tudíž by na kvalitu našeho obydlí měl být kladen ten největší důraz. Člověk a příroda jsou spolu neodmyslitelně spjati, a v návrhu obydlí by tak měly být použity přírodní materiály s co nejmenší uhlíkovou stopou; tak jako to je u tohoto domu. Přiznaný konstrukční systém dřevostavby v podobě CLT panelů se propisuje do estetického ztvárnění interiéru. Na zateplení je použita dřevovláknitá izolace a foukaná celulóza.

Údaje o soutěžícím

Kristýna Klůsová

Název školy

ČVUT v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací