20.

Restaurace u Hlučínské štěrkovny

Obecné informace o díle

Název díla

Restaurace u Hlučínské štěrkovny

Popis stavby

Návrh svým dynamickým dvojlodním konceptem připomíná dvě lodě kotvící v zálivu. Přičemž jedna z lodí se otevírá jezeru, její prosklené části umožňují bližší spojení návštěvníka s přírodou a nabízí panoramatické výhledy na jezero. Součástí řešení objektu byla také dřevěná paluba, která vybíhá na hladinu jezera. Hlavním nosným systémem je konstrukce těžkého dřevěného skeletu. Skelet tvoří trámoví a sloupy z lepeného dřeva, které jsou rozmístěny v pravidelném rastru. Příčky jsou navrženy jako rámové kce. Obvodovým pláštěm je difuzně otevřená kce, kterou zakončuje vodorovný  dřevěný obklad.

Proč pracujete se dřevem?

Návrh je situován na břehu Hlučínského jezera, které vzniklo zatopením bývalé štěrkovny. Dnes je využíváno k rekreačním účelům. Hlavním cílem návrhu bylo maximální využití potenciálu areálu a zlepšení rekreačních podmínek. Podkladem pro BP byla architektonická studie Restaurace a Sauny u Hlučínské štěrkovny a následně vypracovaná dokumentace pro stavební povolení. Byly navrženy dva objekty – restaurace na břehu jezera a navazující sauna na jezeře. Předmětem práce bylo řešení restaurace. 

Údaje o soutěžícím

Zuzana Víchová

Název školy

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací