31.

Statické řešení sportovní haly

Obecné informace o díle

Název díla

Statické řešení sportovní haly

Popis stavby

Cílem mé práce bylo navrhnout a staticky posoudit moderní konstrukci zastřešení sportovní haly, kde hlavní konstrukční materiál tvoří lepené lamelové dřevo. Obdélníkový půdorys 56 x 35 m s výškou hřebene 12,7 m parabolické střešní konstrukce je rozdělen na dva prostory – hrací plochu a zázemí haly. Výpočet vnitřních sil byl proveden v software Dlubal RFEM 5.22 metodou konečných prvků, dimenzování a posouzení konstrukčních prvků a detailů přípojů provedeno ve statickém výpočtu ručně a s použitím modulu RF-TIMBER PRO. Práce byla navržena na cenu děkana Fakulty stavební VUT Brno.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo jako konstrukční materiál je dle mého názoru nejlépe vhodné pro stavby, kde to žije. Proto jsem se rozhodl navrhnout sportovní halu, kde konstrukce nebude sloužit pouze pro účely zastřešení prostoru, nýbrž bude i zajišťovat skvělý pocit uvnitř budovy a svou vůní bude sportovce motivovat k ještě lepším výkonům a zážitkům uvnitř haly.

Údaje o soutěžícím

Štěpán Mudrák

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Konstrukce a dopravní stavby - ústav kovových a dřevěných konstrukcí

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací