30.

Bydlení napříč generacemi

Obecné informace o díle

Název díla

Bydlení napříč generacemi

Popis stavby

Navržený koncept je inspirován souborem budov bývalého statku, z nichž čerpá nepravidelné uspořádání a funkci centrálního dvora. Volba keramického materiálu fasády a střešní krytiny navozuje atmosféru původních objektů. Návrh přirozeně reaguje na okolní zástavbu, v blízkosti panelových domů jsou umístěné větší hmoty, na straně druhé pak u rodinných domů hmoty menší. Nosná konstrukce je tvořena CLT panely, které zároveň tvoří pohledovou vrstvu uvnitř interiéru. Panely umožňují dané tvarové provedení s šikmými valbovými střechami, jejichž prostor je výhodně výškově uzpůsoben dle využití.

Proč pracujete se dřevem?

Bydlení napříč generacemi s nabídkou rozdílné úrovně péče pro seniory. Dřevo je život. Materiál, který nás provádí celým naším lidským životem, aniž bychom si to kolikrát uvědomovali.

Video

Údaje o soutěžícím

Tereza Krákorová

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

4

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací