29.

Vertikální zahrady

Obecné informace o díle

Název díla

Vertikální zahrady

Popis stavby

Univerzalita, tak začal projekt Vertikálních zahrad. Čtvrť, která není nutně spojena s místem a její kompatibilita aplikovatelnosti je široká. Lze použít pouze segment, jeden dům či jednu ulici, ale zároveň může vzniknout “neomezeně” velká čtvrť. V tomto případě je prototyp urbanismu aplikován na brownfieldu kousek od metra Kolbenova. Projekt reaguje na celkový problém růstu populace a s ní spojený růst měst. Jedná se o čtvrť, kde si člověk a příroda jsou rovni, kde dochází k pozitivní kolizi města a přírody. Také použité materiály hrají důležitou roli svou šetrností k životnímu prostředí.

Proč pracujete se dřevem?

Strom je za svůj život schopný spotřebovat velké množství CO2, které se "ukládá do dřeva". 1 m3 v sobě může mít uloženo až 1000 kg CO2, které se při spalování či rozkládání opět uvolňuje zpět do atmosféry. Stromy jsou nepostradatelnou součástí, spotřebovávají CO2 a zároveň produkují kyslík, který je nezbytný pro život na naší planetě. Vertikální zahrady jsou místem života nejen v podobě velkého množství vegetace, použitého materiálu dřeva, ale také svým účelem, místem pro přírodu a lidi.

Údaje o soutěžícím

Adéla Koubová

Název školy

Vysoká škola uměleckoprůmyslová

Název fakulty

Architektura IV

Studijní obor

Architektura

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací