28.

Zastřešení divadla Globe

Obecné informace o díle

Název díla

Zastřešení divadla Globe

Popis stavby

Hlavní hmota (zastřešení divadla) je navržena jako jednoduchá kopule. Gridshellová konstrukce je doplněna textilní membránou, která divadlo chrání proti dešti apod. Spolu s dřevěnou konstrukcí při pohledu z interiéru evokuje "texturu" londýnského Globe (hrázděnou konstrukci). Tři obloukové otvory v konstrukci umožňují vstup k divadlu a dva kruhové otvory zdůrazňují zajímavé výhledy z interiéru divadla. Vedlejší konstrukce gridshellu navazující na hlavní vchod je reminiscencí brány výstaviště s věžemi. I tuto bránu doplňuje válcová věž, která slouží jako rozhledna a působí v kontrastu s kopulí.

Proč pracujete se dřevem?

Nezbytným aspektem života je i kulturní a společenský život. V případě mého návrhu dřevo, respektive konstrukce z něj, tvoří prostor pro naplňování tohoto důležitého aspektu života. Spolu s kulturně-společenským životem jsem v návrhu myslel i na další životní potřeby, jakými jsou relaxace nebo sport a dostatek zeleně. V okolí rozhledny jsou navrženy relaxační hamaky, houpačky a terasa. Konstrukce malého gridshellu je navržena pro lezení a slouží jako obdoba lezecké stěně.

Údaje o soutěžícím

Jiří Povolný

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta Stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

1

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací