27.

Administrativní budova Vallelunga

Obecné informace o díle

Název díla

Administrativní budova Vallelunga

Popis stavby

Mým hlavní cílem bylo navrhnout co nejvíce příjemnou administrativní budovu pro své uživatele, s co nejmenším dopadem na životní prostředí, a splnit požadavky na pasivní dům. V práci trávíme velkou část našeho života a pracovní prostředí ovlivňuje nejen naši pracovní morálku, ale také celkovou psychickou pohodu. Pro tuto pohodu jsou důležité denní osvětlení a tepelná pohoda. Proto jsem postupoval při návrhu administrativní budovy odlišným způsobem. Přizpůsoboval jsem jednotlivá řešení fasád podle požadavků na světové strany. Pro nejmenší ekologickou stopu bylo dřevo jasnou volbou při návrhu.

Proč pracujete se dřevem?

Myslím si, že dřevo je budoucností v udržitelné ekologické architektuře. V České republice není ještě jeho potenciál tolik využíván jako například v severských státech. Můj táta byl truhlář a od mala jsem vyrůstal s tímto úžasným materiálem v ruce. Tímto projektem jsem se snažil dokázat, že dřevostavby nemusí být jen malé stavby typu rodinného domu, ale že můžeme tento materiál využít i pro komerční prostory. Konstrukce z těžkého dřevěného skeletu z LVL prvků a dřevěná obálky budovy splňující pasivní standarty. Dřevo také přináší faktor tepla a příjemný přírodní vizuál.

Údaje o soutěžícím

Lukáš Mottl

Název školy

ČVUT v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavebnictví

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací