26.

Letní hala Výletná

Obecné informace o díle

Název díla

Letní hala Výletná

Popis stavby

Výletná nahrazuje halu ze 70. let v Letenských sadech. Objem se skládá ze dvou částí se šikmými střechami, ukončenými sloupovou arkádou. Uvnitř je víceúčelový sál s hledištěm a zázemím. Stavbu tvoří dřevěný těžký skelet s doplňkovou sloupkovou konstrukcí a difuzně otevřenou skladbou ze stěnových panelů, příčky two-by-four opláštěné překližkou. Fasádní výplně jsou z rudé a zlaté překližky a svislého lamelového dřeva. Střecha je z měděné patinující krytiny. V rámci re-use jsou z původní haly použity profily copilit. Ty nyní tvoří fasádu vloženého kvádru – věže s výtvarným světelným řešením.

Proč pracujete se dřevem?

Návrh navazuje na stavby a altány v okolí, typologii s rekreační náplní. Manifestuje svým konstrukčním řešením kontextualitu lehkých dřevěných pavilonů. Svým ztvárněním vede dialog se sousedním dřevěným Lawn Tennis Club (LTC) od Bohumíra Kozáka a naproti s historickým Letenským kolotočem. Stavba je svou skladebností realizovatelná s ambicí zefektivnit konstrukční proces z obnovitelného a recyklovatelného materiálu, s výjimečnými fyzikálními vlastnostmi. To podtrhuje potenciál, založený rovněž na historické tradici v této typologii, kterou lze však s moderními konstrukčními postupy rozvíjet.

Údaje o soutěžícím

Lukáš Foltýn

Název školy

Akademie výtvarných umění v Praze

Název fakulty

Škola architektury

Studijní obor

Architektonická tvorba

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací