24.

Bytový dům v proluce v Strakonicích

Obecné informace o díle

Název díla

Bytový dům v proluce v Strakonicích

Popis stavby

Tématem práce je novostavba bytového domu v proluce na Velkém náměstí ve Strakonicích. Hlavním cílem je zacelení jizvy ve stávající struktuře –⁠ nosnou myšlenkou je propojení Velkého náměstí a brownfieldu Ostrov veřejně přístupným schodištěm –⁠ a vytvoření kvalitního bydlení v místě, kde je vše dostupné pěšky. Zároveň v rámci směřování k udržitelnosti používám materiály na bázi dřeva a počítám s využitím moderních technologií pro šetrné vytápění a šetření pitné vody. Ve vnitrobloku je prostor pro zahrady, střechy jsou zelené, na objektu ve vnitrobloku je mokřadní kořenová čistička.

Proč pracujete se dřevem?

V rámci diplomové práce jsem se zabýval porovnáním produkce emisí CO2 různými konstrukčními systémy, kde dřevo nepřekvapivě vychází jako vítěz –⁠ první důvod je tedy snižování emisí. Dalším důvodem je estetická kvalita interiéru a také pozitivní působení masivní dřevěné konstrukce na vnitřní mikroklima. Důležitým aspektem je také možnost modulárnosti –⁠ stavba je složena z modulů a v tvarově složitějších místech je řešena jednotlivými panely. Modularitou je zefektivněna a zrychlena výstavba (i zvýšena kvalita detailů v interiéru), s tím jsou také sníženy a zkráceny negativní dopady stavby na okolí.

Údaje o soutěžícím

Pavel Halgaš

Název školy

ČVUT

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací