6.

Bytový dům MODULAR

Obecné informace o díle

Název díla

Bytový dům MODULAR

Popis stavby

Bytový dům MODULAR je navržen jako modulární dřevostavba do revitalizované části Lisabonu. Limity návrhu byly jak samotné rozměry půdorysné stopy, tak výšková hladina. Na železobetonovém parteru jsou uloženy jednotlivé buňky bytových jednotek s osazenou prefabrikovanou koupelnou, rekuperační jednotkou a TZB rozvody. Nosný rám z KVH hranolů je nosnou kostrou každého modulu. Ten se zhotoví na lince a doveze jako nadrozměrný náklad na staveniště, kde se prostorově ztuží s ostatními moduly. Z interiéru je navržen CLT pohledový panel. Z exteriéru pak provětrávaná fasáda z latí v bílém nátěru.

Proč pracujete se dřevem?

Zadáním práce byl návrh objektu, jenž bude šetrný k prostředí během celého životního cyklu, a to i po jeho likvidaci. Pro dosažení nízkouhlíkové konstrukce a minimalizaci stavebního odpadu jsem zvolil modulární dřevostavbu. Modularita dnes nabízí rychlou realizaci ve stavebnictví, bez dlouhých záborů staveniště a produkce zbytečného odpadu během stavby. CLT pohledové panely jsou navrženy do interiéru pro svůj pozitivní psychologický aspekt na uživatele a rovněž pro šetrné korelace ve stavebním průmyslu. Dřevěná fasáda v bílém nátěru respektuje regionální aspekty a nedominuje svému okolí.

Údaje o soutěžícím

Michal Janitek

Název školy

Vysoká škola Báňská – Technická univerzita Ostrava

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací