7.

Přírodní divadlo a skautská klubovna

Obecné informace o díle

Název díla

Přírodní divadlo a skautská klubovna

Popis stavby

Navržený koncept projektu vytváří místo pro pobyt skautů a prostor, kde se mohou odehrávat herecká představení, ale také promítat filmy a trávit čas v přírodě. Má hlavní myšlenka byla navrhnout stavbu, která nenaruší poklidnou a ničím nenarušenou lokalitu. Objekt má tvar, který co nejlépe zapadá do okolí, a konstrukci připomínající svah. Objekt je rozdělen na dvě části, které jsou navzájem propojeny skleněným zastřešením. Je zde velké množství oken, aby bylo docíleno co největšího kontaktu s přírodou, a na konstrukce je použito dřevo a zelená střecha.

Proč pracujete se dřevem?

Abych stavbu co nejlépe zasadila do okolní krajiny a nenarušila její přírodní ráz. A také lidé, kteří přijdou z města, které se nachází poblíž, uvidí pouze materiály, které se nacházejí i v okolí stavby, a to jsou dřevo a zeleň. 

Údaje o soutěžícím

Klára Zdeborová

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací