8.

Domov důchodců Štěpánka

Obecné informace o díle

Název díla

Domov důchodců Štěpánka

Popis stavby

Projekt zpracovává návrh domova důchodců v Mladé Boleslavi. Navrhovaný objekt se nachází v blízkosti parku Štěpánka. Jedná se o jedinečný úkaz a návrh domu na něj reaguje svým tvarem, uspořádáním a orientací. Cílem bylo pokračovat v trendu vývoje domovů důchodců a vytvořit, spíše než nemocniční zařízení, hotel, kde senioři najdou vše potřebné pro pohodlné a důstojné bydlení. Zdravé, stimulující, domácké prostředí, kde je člověk ve stálém vizuálním nebo přímém kontaktu s přírodou, které brání duševnímu a fyzickému chátrání ubytovaných osob a podněcuje je k aktivitě a interakci.

Proč pracujete se dřevem?

Stavění ze dřeva je historicky spjaté s naší zemí. Díky svému přírodnímu původu je s ním spojena spousta kladných vlastností. Podle průzkumů z minulých let by nám roční přírůst dřeva poskytl materiál na 140 000 rodinných domů. Tento potenciál u nás zatím využíváme jen z malé části. Jako závěrečnou práci na vysoké škole jsem chtěl zpracovat návrh stavby většího měřítka s nadějí, že v budoucnu se u nás dřevo stane opět mainstream materiálem a ne jen alternativou.

Údaje o soutěžícím

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací