22.

DooWood

Obecné informace o díle

Název návrhu 

DooWood

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

DooWood – tisíce důvodů pro práci se dřevem je interaktivní expozice zaměřena na propagaci a osvětu dřevařského průmyslu jak široké veřejnosti, tak i odbornější veřejnosti. Návštěvníky seznamuje s tím, co vůbec dřevozpracující průmysl znamená, čím vším se zabývá, jak je možné dřevo nejrůzněji využít atd... Jednoduše řečeno, celá expozice popisuje, že Dřevo je cesta.

Environmentální zhodnocení návrhu

Jedná se interiérový prvek, který je tvořen především masivním dřevem, překližkou a DTD Lamino deskami.

Obecný popis návrhu

DooWood – tisíce důvodů pro práci se dřevem. Expozice DooWood je interaktivní expozice zaměřená na propagaci dřevařského průmyslu. Tento průmysl má v naší zemi velký význam, zájem o něj ale upadá. Pětice interaktivních exponátů přibližuje návštěvníkům život stromu v dřevařském průmyslu. Dozvíme se zajímavosti o dřevě a o možnostech jeho následného zpracování. Například, že již základní rozřezání kmene je velmi důležité.

V expozici zažijeme zábavu nejen u interaktivních exponátů, ale také her, které expozici doplňují. Celá expozice se nese v jednotném designu, kde hlavní roli hraje dřevo a materiály z něj. Expozice je plně mechanická a elektrická energie je zde použita pouze na dekorační osvětlení. Expozice se rozkládá na ploše 200 m2.

Dřevo je stále zatím jediným materiálem, ze kterého lze postavit dům od podlahy až po střechu, proto určitě není na škodu se o něm dozvědět něco více.

V elektronické verzi formuláře nahrána pouze část výrobní dokumentace, více v zaslané papírové formě.

Údaje o soutěžícím

Název školy

VOŠ a SPŠ Volyně

Název fakulty

VOŠ a SPŠ Volyně

Studijní obor

Tvorba nábytku a dřevěné konstrukce 33 - 31 - N / 01

Ročník studia

4. ročník (dálková forma), zakončeno absolutoriem

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací