24.

Variabilní konstrukce Alma

Obecné informace o díle

Název návrhu 

Variabilní konstrukce Alma

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

Variabilní konstrukce Alma má za úkol vytvářet zastavení na našich cestách krajinou. Vytváří jednoduchý a přírodní přístřešek pro turisty, nebo základní kámen - prostor pro ohniště, pro stavbu tábora.

Environmentální zhodnocení návrhu

Materiálem pro naši stavbu jsou mínky náletových dřevin. Tvorba tvaru stavby pomocí svazků těchto kmínků umožňuje využití velmi širokého spektra tlouštěk. Tento materiál je široce dostupný jako plevel - odpad. Odbouratelnost je nepochybná. Nerezové potrubní spony jsou protipólem. nestárnou a je možné je používat opakovaně.

Obecný popis návrhu

Naší ambicí bylo vytvořit zástupce ženského principu jako protipólu proti stávající konstrukci Geometros, která symbolizuje Mužský princip.Tyto dvě stavby tvoří jeden myšlenkový celek. Geometros slouží pro výhled do dálky, zatímco Alma symbolizuje útěchu nitra. Tento myšlenkový vztah by se dal popsat také slovním spojením „noc a den.“ Pro jakékoli výhledy do světa potřebujeme mít kvalitní zázemí a mít se kam vrátit.

Údaje o soutěžícím

Název školy

VUT v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

1. ročník MSP

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací