Harmonogram

Zahájení soutěže:  28. ledna 2020

Bonus pro první soutěžící: do 31. května 2020

Odevzdání soutěžních děl:  do 30. června 2020

Hodnocení odborné poroty: červenec – srpen 2020

Hlasování veřejnosti: 20. červenece od 7:00 hod – 28. srpna 2020 do 20:00 hod

Seminář pro účastníky soutěže a slavnostní vyhlášení vítězů:  22. září 2020

 

 

 

O soutěži

Stavby s vůní dřeva je největší studentská soutěž zaměřená na dřevěné stavění v České republice. V roce 2020 vyhlašuje Nadace dřevo pro život již 8. ročník této soutěže.

Chcete se přihlásit? Vyhněte se zbytečným chybám! Přečtěte si důkladně soutěžní podmínky.

Záměrně nesvazujeme soutěžící konkrétním zadáním. Stojíme o to, aby studenti ukázali, jak variabilním materiálem podle nich dřevo ve stavebnictví je. Všechny soutěžní návrhy dělíme na dvě kategorie, a to Dřevěné stavby – malé (do 500 m3 obestavěného prostoru)a Dřevěné stavby – velké (nad 500 m3 obestavěného prostoru).

Do soutěže je možné přihlásit nejen stavby domů, ale i rozhledny, lávky a další dřevěné konstrukce.

Soutěžní díla hodnotí jak odborná porota, která se skládá z významných architektů, stavařů i investorů, tak široká veřejnost v rámci on-line hlasování.

Všichni účastníci získají zajímavé zkušenosti už jen tím, že se budou soutěže účastnit. Šest vítězů si pak mezi sebe rozdělí finanční a věcné odměny v hodnotě 200 000 Kč.

Téměř pravidlem se v naší soutěži již stalo, že soutěžící získají díky své účasti vysněná a prestižní pracovní místa.

 

 

Odborná porota

Architekti

Ing. arch. Pavel Horák

Domesi/Prodesi
Jednatel
Více info

ING. ARCH. TOMÁŠ VESELÝ

Magistrát hl.m. Prahy
zástupce ředitele pro sekci rozhodování o území
Více info

Zástupci investora

ING. JOSEF VOJÁČEK

Lesy České republiky, s.p.
Generální ředitel
Více info

ING. STANISLAV CIESLAR

časopis Konstrukce
šéfredaktor
Více info

Stavební inženýři

ING. IRENA TRUHLÁŘOVÁ

ARCHCON atelier
vedoucí sekce architektura
Více info

ING. LUKÁŠ KRBEC

A2 Timber s.r.o.
jednatel
Více info

ING. PAVLA PANÁČKOVÁ

Nadace dřevo pro život
Vedoucí projektu Stavby s vůní dřeva
Více info

Co můžete vyhrát?

 

Studenti přihlášení do naší soutěže získají:

 • Certifikát o účasti v soutěži Stavby s vůní dřeva 2020.

 • Zpětnou vazbu na své soutěžní dílo od vyhlašovatele soutěže (ti soutěžící, jejichž díla postoupí do druhého kola hodnocení odborné poroty získají také zpětnou vazbu od odborné poroty).

 • Informaci o pořadí v rámci hlasování veřejnosti (odborná porota nebude určovat pořadí děl).

 • Pozvánku na slavnostní vyhlášení vítězů, které bude spojené s rautem se zástupci významných institucí a dřevozpracujících podniků.

 • Možnost účastnit se semináře zaměřeného na osobní a profesní rozvoj.

 • Roční předplatné časopisu Dřevo&stavby v tisku i on-line.

 Ceny.png

Cena odborné poroty

V obou kategoriích uděluje odborná porota první místo, vítěz každé kategorie obdrží:

 • 50 000 Kč, finanční ocenění pro vítěze odborné poroty věnovala společnost Lesy České republiky, s.p.,

 • originální dřevěný diplom Nadace dřevo pro život,

 • licenci k programu SEMA po celou dobu studia (pro absolventy na jeden rok) v hodnotě 10 000 Kč, kterou vítězové získají v rámci jednodenního školení tohoto programu. Zároveň po celou dobu využívání licence obdrží vítězové bezplatně updaty softwaru, 2x ročně novou verzi programu a k dispozici bude zdarma po celou dobu využívání licence i služba Hotline,

 • dvoudenní exkurzi do výrobních závodů Stora Enso v České republice a v Rakousku s návštěvou realizovaných CLT projektů,

  

Cena veřejnosti

 • Finanční odměnu ve výši 10 000 Kč,

 • originální dřevěný diplom Nadace dřevo pro život,

 • dvoudenní komentovanou prohlídku výrobního závodu firmy Kronospan Jihlava,
 • roční předplatné časopisu Stavebnictví.

 

Cena STORA ENSO ČR       stora enso pro male logo m

Společnost STORA ENSO ČR ocení jedno soutěžní dílo dle svého výběru. Do jejího výběru budou zařazeni soutěžící, kteří ve svém díle použijí CLT panel. Vítěz ceny STORA ENSO ČR obdrží:

 • Originální dřevěný diplom Nadace dřevo pro život,

 • dvoudenní exkurzi do výrobních závodů Stora Enso v České republice a v Rakousku s návštěvou realizovaných CLT projektů,

 • prezentaci svého soutěžního díla na roll-upech Putovní výstavy Nadace dřevo pro život – u díla bude uvedeno jméno, e-mail, škola a fakulta soutěžícího.

  

Cena Kronospan        2

Společnost Kronospan CR spol. s r.o. ocení jedno soutěžní dílo dle svého výběru. Do jejího výběru budou zařazeni soutěžící, kteří ve svém díle použijí OSB desky. Vítěz ceny Kronospan obdrží:

 • Originální dřevěný diplom Nadace dřevo pro život,

 • dvoudenní komentovanou prohlídku do výrobního závodu společnosti Kronospan Jihlava,

 • prezentaci svého soutěžního díla na roll-upech Putovní výstavy Nadace dřevo pro život – u díla bude uvedeno jméno, e-mail, škola a fakulta soutěžícího.

 

Cena pro hlasujícíssvd 2020 baner 1200x900 ceny 1 bez

Hlasující, který bude hlasovat v obou soutěžních kategoriích, se zařadí do losování o skvělé ceny ze dřeva. První hlasující, kterého vylosujeme, vyhraje stylové sluneční brýle. Druhý šťastlivec získá zábavnou deskovou hru. Oba výherci budou zároveň pozváni na slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Stavby s vůní dřeva 2020.

Stylové sluneční brýle z dílny Wood Style

První výherce získá stylové sluneční brýle ze dřeva a bude si moct vybrat ze dvou modelů – z brýlí pro dámy, nebo pro pány.

Brýle jsou slepené z 63 kusů jednotlivě vyřezaných a opracovaných dýh, které mají každá jedinečnou kresbu použitého dřeva. Každé jsou tak originálem.

Výrobce brýlí Martin Šupka nám prozradil, že myšlenka na ruční výrobu brýlí mu vytanula na mysli v roce 2012, ještě za studií dřevařské výroby ve Valašském Meziříčí. „Nemohl jsem kvůli tomu ani usnout a hned jsem začal kreslit… Pak jsem brýle 2 roky ladil a v roce 2014 jsem je začal prodávat. Nyní mám zákazníky nejen u nás, ale i na Slovensku a ve Francii.

Věřím, že se v mých brýlích odráží láska k řemeslu a smysl pro detail. Do budoucna je chci dále rozvíjet a vytvářet tak na tváři mých zákazníků spokojený úsměv.

Mé heslo? Wood Style, změní ti pohled na svět.“

 bryle kolaz 3

Zábavná desková hra z dílny Maty Moves

Druhý výherce získá vymazlenou deskovou hru MULTIVERSE, která rozproudí každou párty. Hra je celá ze dřeva, a to včetně dárkové krabičky s nápisem nebo obrázkem dle Vašeho přání.

Autorem je Matyáš Veselý, který hry i sám vyrábí ve své dílně na severu Čech. Dílky řeže jednotlivě laserem a místo lepidla je spojuje kladivem. Vznikají tak hry, které jsou technologicky i esteticky výjimečné.

„Moje tvorba je postavená na vášni a radosti ze života. Mezi mými hrami najdete abstraktní strategie pro dva i barevné párty hry pro šest lidí. Stačí si jen vybrat podle nálady a situace.

Velkou inspirací mi je příroda, a proto jsou v mých hrách všechny prvky vzájemně vyvážené a i sebelepší tah má svou slabinu.“

Hru MULTIVERSE zatím na stránkách MATY MOVES nenajdete. Je součástí nové edice, která se do prodeje dostane až na podzim. Vy ji ale můžete už dnes vyhrát v soutěži Stavby s vůní dřeva 2020.

 multiverse kolaz

multiverse animace

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací