Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

Zemědělská hala

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Zemědělská hala

Technický popis

Jedná se o halu z příhradových vazníků ze smrkového řeziva C24, jednotlivé prvky vazníku jsou spojeny gang-nail deskami od společnosti Mitek. Tyto vazníky se skládají s pásnic o rozměrech 80 x 200 mm a diagonál 80 x 80 mm. Návrh obdélníkové haly byl vytvořen v programu Pamír a byly tak zjištěny počáteční proporce vazníků, řeziva a styčníkových desek. Vazníky jsou navrženy tak, aby tvořily nosnou střešní konstrukci na rozpětí 18 metrů, jak jsou nosné obvodové stěny. Podélné ztužení příhradové konstrukce zajišťuje čtveřice ztužujících polí, které jsou tvořeny příhradovou konstrukcí, podélných prken 36 x 100 mm umístěných do styčníků příhradové konstrukce a křížů, které jsou umístěny ve vrcholu a rámovém rohu. Celá konstrukce je kotvena do železobetonového základu pomocí ocelového svařence a závitových tyčí. Celá konstrukce je oplechovaná trapézovým plechem. Celková výška haly je 7,7 metu. Finální statické posouzení provedeno v softwaru Dlubal RFEM.

Účel stavby

Zemědělská hala - Kravín

Architektonický popis

Hala vychází z obdélníkového půdorysu 18 x 20,6 metrů s výškou 7,7 metru. Vzhledem k tomu, že se jedná o zemědělský objekt, je architektura uzpůsobena hlavně funkčnosti. Dispozičně je hala nečleněná s volnou užitnou plochou 311. Hala je navržena jako průjezdná, což zajišťuje šestice neuzavíratelných vrat. Pro účely osvětlení budou podélné stěny z jedné poloviny obloženy průhlednou polykarbonátovou trapézovou deskou.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Martin Sluka

Bydliště/Sídlo společnosti

neuvedeno

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací