Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

Rodinný dům Gallileo

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Rodinný dům Gallileo

Cílový zákazník

Bydlení pro rodiny

Architektonický popis

Přízemní část reaguje svým zastřešením na probíhající svah. Krytá terasa před obytným prostorem představuje výrazný architektonický prvek. Celou kompozici domu sjednocuje jeden materiál fasády, který jí dodává kompaktnost. Jako základní materiál je uvažována barevná omítka o jemné zrnitosti, kterou lze nahradit dřevěným obkladem z modřínových prken.

Účel stavby

Rodinný dům je vhodné umístit ve svahu. Umístění domu ve svahu vychází z podélného uspořádání hmoty ve směru probíhajících vrstevnic. Návrh umožňuje reagovat na svah s převýšením do 1,5 m, tj. do poloviny výšky podlaží.

Technický popis

Dům o čtvercovém půdorysu 11,3 x 11,6 m se skládá ze dvou výškově rozdílných hmot, přízemní a patrové části. Ty jsou zastřešené pultovými střechami o protisměrných sklonech 10°, resp. 15° s maximální výškou hřebene 7,1 m. Celková podlahová plocha domu je 148 m2. Rodinný dům je vhodný pro 4- až 5-člennou rodinu. Jádro domu tvoří dvouramenné schodiště umístěné uprostřed dispozice. Vyrovnávací schodiště umístěné vedle něj spojuje dvě výškově rozdílné úrovně, vstup do domu a hlavní obytný prostor s krytou terasou orientovanou s výhledem ze svahu. V patře, v klidové části domu se nachází dva pokoje. Dům je navržen v difuzně otevřené konstrukci ATRIUM DifuTech CLIMA COMFORT se součinitelem prostupu tepla U = 0,14 W/m2K v řezu tepelnou izolací. Je počítáno s izolačními trojskly Ug = 0,6, řízeným větráním s rekuperací, inteligentní elektroinstalací, tepelným čerpadlem.

Realizační skupina

Architekt projektu

Ing. arch. Jan Alex Řezáč

Typ konstrukce

difuzně otevřená konstrukce ATRIUM DifuTech CLIMA COMFORT

Zastavěná plocha

120 m2

Užitná plocha

148 m2

Počet obytných podlaží

2

Součinitel prostupu tepla

0,14 W/m2K

Energetické zařazení budovy

A až B

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

ATRIUM, s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Strakonická 1056, 341 01 Horažďovice

Webová stránka

Telefon

+420 376 512 087

Email

info@atrium.cz

Kontaktní osoba

Věra Doubková

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací