Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Pekárna Chleba se solí

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Pekárna Chleba se solí

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Pekárna Chleba se solí byla založena rodinou pekařů a cukrářů. Hlavním motivem bylo vytvořit prostor, ve kterém se peče chleba, jak má být. Tedy pouze ze základních surovin – mouka, voda a sůl. Když došlo na řešení a navrhování interiéru, bylo důležité zdůraznit a poukázat na pomalé procesy, původní receptury a rukodělnou výrobu. Z interiéru dýchá esence jižních Čech.

Celý interiér vznikl svépomocí, a to od dřevěné podlahy, obložení, betonového prodejního pultu se specifickou patinou z recyklovaných látek, až po světelný pletenec vznášející se nad prodejnou. Uprostřed prodejny najdete velký dřevěný stůl a po obvodu prodejny pohodlná vintage křesílka, navržená slavným Jiřím Jiroutkem. Snahou bylo vytvořit příjemný prostor nejen k nákupu pečiva a cukrovinek, ale také k setkávání a sdílení. Z prodejny je možné nahlédnout i přímo do výroby. Věříme, že když budete mít cestu, tak se zastavíte a ochutnáte chleba, jak má být.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Pekařství Chleba se solí v maximální možné míře používá jen chemicky neošetřené suroviny a snaží se přednostně uspokojovat potřeby místní komunity a místní poptávky. Společensky prospěšným cílem je přispívat k podpoře sociálního začleňování, a to vytvářením pracovních míst pro zdravotně, sociálně či pracovně znevýhodněné občany z blízkého okolí.

Umístění interiéru

Včelná, 373 82

Užitná plocha

75 m2

Datum kolaudace/ realizace

09/2018

Realizační skupina

Architekt

Kurz architects s.r.o.

Projektant

Kurz architects s.r.o.

Dodavatel stavby

Kurz architects s.r.o.

Investor

Chleba se solí s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

KURZ architects s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Benešov nad Černou

Vztah k interiéru

Architekt

E-mail

info@kurz.archi

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Vytváříme architekturu, která staví na důvěře klienta. Při naší práci hledáme společně řešení, které je komplexní a ergonomické. Zakládáme si na dotažení projektu do konce – od prvních ručně kreslených skic – až po utažení posledního šroubu a osobního dohledu nad projektem. Jsme nekonvenční, rádi hledáme neotřelá řešení, ale stejně tak si zakládáme na tradičních a osvědčených metodách. Jsme zodpovědní ve vztahu k životnímu prostředí. Milujeme materiály takové, jaké jsou.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací