Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

1.

Areál lesních her, III. etapa

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Areál lesních her, III. etapa

Popis konstrukce

Jedná se o relaxační areál, který navazuje na 2 předešlé etapy, určené věkovým kategoriím od 3 do 12 let a kategorii 12+ v případě druhé etapy. Tato třetí etapa, vybudovaná v roce 2020, je určena zejména dospělým a seniorům, využít ji však může celé věkové spektrum, ideální bude rovněž pro celé rodiny s dětmi. Není zaměřena na pohybové aktivity, ale především na relaxaci, delší pobyt, zahrnuje prvky pro cvičení smyslů, paměti, čtení, lenošení atd. Areál zahrnuje 3 tematická odpočívadla a dvě relaxační místa pro sezení a ležení. Řešená plocha zabírá cca 4 000 m2.

Ochrana dřeva před povětrnostními vlivy

Většina navrhovaných prvků je z odolných dřev (modřín, akát, dub) a nerezových či pozinkovaných spojovacích prvků. Ochrana dřevěných prvků před povětrnostními vlivy byla provedena napuštěním ekologickým (přírodním) olejem.

Inovativní řešení

Mezi stanovišti jsou upravené lesní pěšiny z mlatu a štěpky, tři stanoviště jsou pak spojena chodníkem z modřínových terasových prken. Areál je doplněn ekologickým WC, navigačním systémem a vstupní branou, doplněnou informační tabulí s mapou celého areálu s využitím tematických piktogramů.

Zajímavost o díle / příběh díla

Všechny etapy byly plánovány komunitně ve spolupráci s dětmi z Domu dětí a mládeže a se seniory zastoupenými v různých neziskových organizacích.

Celý koncept III. etapy vznikl v širokém spektru řešitelů, kde zvláště senioři navrhovali, co by je bavilo a co by v areálu mělo být. Zejména jejich nápady jsou součástí tohoto projektu. To samo o sobě je ojedinělá věc, protože tato cílová skupina tak bude toto místo navštěvovat ráda a ústní pozitivní reklama takového druhu je naprosto k nezaplacení, zvláště v době, kdy se platí úplně za vše.

Umístění konstrukce

Prachatice, 383 01 (lesní prostor nad Lázněmi sv. Markéty)

Datum kolaudace

12/2020

Doba výstavby

Stavba probíhala cca 4 kalendářní měsíce.

Realizační skupina

Architekt

Ing. Ondřej Semotán

Projektant

Ing. Ondřej Semotán

Dodavatel stavby

LUNA PROGRESS s.r.o., Zdenice

Investor

Město Prachatice

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

město Prachatice

Obec bydliště / sídla společnosti

Prachatice

Vztah ke stavbě

Investor

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Martin Malý

Telefon

+420 388 607 217

Email

sekretariat@mupt.cz

Webová stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

Videodokumentace

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací