12.

Ateliér pro sochaře

Obecné informace o díle

Název díla

Ateliér pro sochaře

Popis stavby

Dříve smutný a nedefinovaný pás zeleně u trati našel nové využití. Novostavba ateliéru pro sochaře se přirozeně dělí na dvě stejné hmoty. Jedna pro kompaktní bydlení, druhá pro tvůrčí mysl. Natočením ateliéru o 90 stupňů vzniká klidná terasa, na kterou je přístup ze všech stran a je příjemně zastíněna stromem. Do ulice uzavřené hmoty spojuje a zároveň otevírá prosklená chodba. Celá stavba se inspiruje japonskou architekturou a to hlavně v materiálech a ve splynutí s přírodou. Dominantním prvkem je kulaté okno na konci ateliéru, které nabízí sochaři nové inspirace při pohledu ven.

Proč pracujete se dřevem?

Prefabrikace CLT panelů umožňuje velmi rychlou výstavbu na místě a také použití netradičních prvků, jako třeba velké kulaté okno v ateliéru. Pro celkový koncept stavby byla také zásadní výrazně menší uhlíková stopa oproti tradičním materiálům. Objemově malé hmoty na pohled odlehčí tenká nosná konstrukce a v interiéru poskytne pocit bezpečí a komfortu.

Údaje o soutěžícím

Ondřej Pecháček

Název školy

ČVUT

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací