11.

BUIL IT UP

Obecné informace o díle

Název díla

BUIL IT UP

Popis stavby

„BUILD IT UP“ je sám o sobě spíše konstrukčním systémem než-li stavbou. Systém, ze kterého lze následně stavět rekreační objekty ve stylu tzv. treehouse, které lze před výstavbou i po ní snadno modifikovat a přetvářet dle požadavků investora nebo místních podmínek. Systém tak nabízí univerzální použití pro rozmanitou škálu kontextu. Autor se při tvorbě systému nechal inspirovat dětskými stavebnicemi a svojí vlastní zkušeností s nimi. Následující projekt demonstruje pouze jedno z mnoha možných řešení, kterého lze s pomocí „BUILD IT UP“ dosáhnout.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo je velice unikátním materiálem, který nabízí širokou škálu využití. Jako konstrukční materiál má výborné vlastnosti. Je pevné a přitom lehké, má vynikající tepelně-izolační vlastnosti a poskytuje zdravé, přirozené a kvalitní vnitřní mikroklima. Dřevo je dostupné a snadno recyklovatelné, je významnou obnovitelnou surovinou. Stavební průmysl je jedním z hlavních spotřebitelů materiálových a energetických přírodních zdrojů a silně ovlivňuje naše životní prostředí z hlediska jeho kvality. Stavby na bázi dřeva představují velký potenciál v úsporách energie a snížení emisi CO2.

Údaje o soutěžícím

Ondřej Simon

Název školy

Università degli Studi di Sassari

Název fakulty

Dipartimento di Architettura, design e urbanistica

Studijní obor

Architettura

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací