9.

Turistické ubytování v Bedřichově

Obecné informace o díle

Název díla

Turistické ubytování v Bedřichově

Popis stavby

Turistické ubytování se nachází v zalesněné oblasti v Bedřichově. Jedná se o ubytování v přírodě, proto bylo hlavním cílem poskytnout návštěvníkům propojení s přírodou pomocí velkoplošných oken a také pobytem v „korunách stromů“ díky vyvýšení objektu nad povrch země. Objekt je dostupný pomocí dřevěných lávek, které se proplétají mezi stromy. Hmota návrhu vychází ze spojitosti lokality s lyžováním. Tvar objektu vznikal na principu křížení lyží a následným zjednodušováním. Výslednou hmotou jsou tedy dva navzájem se prostupující kvádry s rozdílnou velikostí a také fasádou.

Proč pracujete se dřevem?

Vzhledem k tomu, že se objekt nachází na kraji lesa, byla pro mě volba dřeva, jakožto hlavního materiálu, jasnou volbou. Chtěla jsem, aby se můj návrh co nejvíce začlenil mezi stromy a použité materiály byly obnovitelné a šetrné k přírodě. Další motivací pro použití dřeva byla funkce stavby jako ubytování, které má sloužit k odpočinkovému pobytu v přírodě. Dřevo vnímám jako prvek, který pocit útulnosti, klidu a relaxu vytváří, proto jsou CLT panely použity nejen jako nosná konstrukce, ale zároveň také jako interiérový povrch stěn. Díky tomu budou hosté obklopeni přírodou doslova ze všech stran.

Údaje o soutěžícím

Michaela Špirková

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a stavitelství

Ročník studia

2

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací