19.

Icelandic Rooms

Obecné informace o díle

Název díla

Icelandic Rooms

Popis stavby

Našim cílem bylo navrhnout rozšíření Vogafjós Farm Resort v okolí Mývatn na Islandu. Nový penzion bude běžně fungovat jako součást již existujícího resortu, nicméně v případě významných návštěv zde bude možnost soukromí a exkluzivity. Pokoje jsou luxusní a zároveň plně využívají islandské pozoruhodné scenérie. Hlavním konceptem je začlenění penzionu do okolní krajiny tak, že nenaruší přírodu a spíše se adaptuje k okolí. Toho bylo dosaženo optimálním umístěním do krajiny a použitím vybraných materiálů. Jeden z klíčových faktorů návrhu je krajina širšího okolí – s její rozmanitou topografií.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo se již od pradávna používalo jako stavební materiál. Vznikala z něj obydlí pro každodenní život. Stejně tak i v našem projektu je základním stavebním materiálem obytné části dřevo. Má teplý a přírodní vzhled a umožňuje rychlou prefabrikovanou výstavbu se skvělým životním cyklem. Jedná se o poměrně lehký materiál, který zajišťuje zdravý a pohodlný obytný interiér. Obytné části mají fasádu z opáleného dřevěného obkladu pro vizuální prolnutí s vulkanickou skalnatou krajinou Islandu.

Údaje o soutěžícím

David Erik Bernátek
Adam Repaský

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

4

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací