29.

Multifunkční objekt HIŠA

Obecné informace o díle

Název díla

Multifunkční objekt HIŠA

Popis stavby

Stavba je situována do smyšleného prostředí, které je inspirováno slovinskou krajinou. Autoři strávili v této zemi několik semestrů na praxi v dřevozpracujícím průmyslu. Objekt se skládá ze dvou funkčně rozdílných částí – obytné a administrativní. Obytný blok nese (intenzivní) zelenou střechu. Konstrukce obou částí budovy je navržena z prefabrikovaných bloků z CLT panelů. Důvodem je urychlení a zjednodušení reálné výstavby. Skelet, který objímá vyšší administrativní část, je tvořen modřínovými BSH profily. Funkci má estetickou i statickou.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo nás v přírodě obklopuje ze všech stran. Na člověka působí harmonicky a uklidňujícím dojmem. Je tedy přirozené snažit se jej maximálně využívat a obklopovat se jím i v prostředí mimo lesní porosty. Použití dřeva jako stavebního, truhlářského nebo stavebně-truhlářského materiálu lze tedy vnímat téměř jak pud, protože jedna věc je bydlet v dřevostavbě nebo používat dřevěný nábytek, a druhá věc je se dřevem každý den pracovat. Práce se dřevem jakéhokoliv charakteru je totiž neskutečně naplňující činnost, která prospívá nejen jedinci, ale celé společnosti, respektive celé planetě.

Údaje o soutěžícím

Richard Urban
Barbora Lhotová

Název školy

Česká zemědělská univerzita

Název fakulty

Fakulta lesnická a dřevařská

Studijní obor

Dřevařské inženýrství, Dřevěné konstrukce a stavby na bázi dřeva

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací