28.

Aula AVU

Obecné informace o díle

Název díla

Aula AVU

Popis stavby

Projekt se věnuje přestavbě auly na Akademii výtvarných umění. Aulu chápu jako místo pro soustředěné setkávání. Oproti stávajícímu stavu hledám jasnou geometrii, která by poskytla prostor pro různé využití. Od přednášek, slavností, až po vystavování uměleckých děl. Doplňuji prosvětlené prostory ateliérů a chodeb o tmavší prostor, který se podobně jako knihovna nebo přednáškový sál v přízemí odlišuje od zbytku školy. V rámci krovu nacházím jednoduchý objem, který ohraničuji ustupující dřevěnou stěnou, která kontrastuje se šikmými vzpěrami stávajícího krovu ve tvaru písmene A.

Proč pracujete se dřevem?

Dřevo jsem si vybral jako hlavní konstrukční a pohledový materiál z mnoha důvodů. Tím nejdůležitějším je určitě jeho mnohostrannost a estetická kvalita. V projektu dřevo zastupuje mnoho rolí – slouží jako nosný systém, akustický obklad, izolant a pohledový materiál, který tvoří atmosféru celé místnosti. Jelikož se jedná o rekonstrukci části podkroví významné budovy, bylo pro mě důležité vybrat materiál, který je lehký, snadno se dopravuje do špatně dostupných míst a zároveň eliminuje maximum mokrých procesů.

Údaje o soutěžícím

Martin Kunc

Název školy

Akademie výtvarných umění v Praze

Název fakulty

Škola architektury

Studijní obor

Architektonická tvorba

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací