Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

9.

Pralesní stezka pro krokodýlí farmu

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Pralesní stezka pro krokodýlí farmu

Technický popis

Pralesní stezka je souborem adrenalinových prvků vynesených vysoko nad zemí v areálu Krokodýlí farmy na jihu Francie. Atrakce bude připomínat funkcí i designem pralesní stezku. Vysoké dřevěné věže jsou propojeny lávkami ve dvou výškových úrovních, přibližně 3,5 a 5,5 m nad terénem. Jednotlivé věže jsou založeny na betonové desce, dimenzované na přenos veškerého zatížení i v problematických geotechnických podmínkách. Kotvení věží k základu je provedeno svařovanými ocelovými kotvami. Pro nosné konstrukce věží využijeme přirozeně zakřivené akátové sloupy a nejrůznější přírodní materiály, abychom navodili pocit průchodu divokým pralesem. Lávky se budou dovedně vyhýbat stávajícím stromům, přesto s nimi budeme v těsném kontaktu. Po stranách i shora jsou kryty ochrannými sítěmi, což umožňuje zcela volný pohyb po stezkách. Pralesní stezka obsahuje osmibokou centrální věž, šest přestupních věží a deset lávek ve dvou výškových úrovních. Každá z lávek obsahuje jednu lanovou překážku, vhodně zvolenou podle obtížnosti a propustnosti. Další drobné překážky a prvky jsou situovány do centrální věže.

Účel stavby

Jedná se o unikátní dětské hřiště v korunách stromů, které kombinuje prvky lanových parků, 3D bludiště a stezky v korunách stromů. Děti čekají visuté mosty, záhadné průchody i zapeklité lanové překážky. Největší přestupní věž vyplňuje třípatrová síťová prolézačka. Na stezku navazuje dobrodružný vor plující mezi želvami a různé vyhlídkové plošiny a terasy. Celé hřiště je vynášeno na dřevěných kůlech vysoko nad hlavami návštěvníků a proplétá se celým venkovním areálem.

Architektonický popis

Pralesní stezka je umístěna z větší části nad stávajícími chodníčky, kde se již pohybují lidé. Umožní nám to umístit vyšší koncentraci zábavy na jedno místo a lidé zažijí lepší pocit z pohybu ve 3D prostoru. Trasování lávek bylo voleno tak, abychom se pokud možno vyhýbali vzrostlým stromům. Design celé stezky je přírodní, organický, přesto jednoduchý a čistý. Překážky pralesní stezky jsou rozmanité herní prvky z nejrůznějších materiálů. Z cesty po lávce mezi věžemi dělají výzvu k překonání, nutí návštěvníka k nápadu, jak se dostat na druhou stranu a poskytují vítězný pocit po zdolání překážky. Dřevěné nosné konstrukce mají zachovánu přírodní barevnost, drobnější dřevěné prvky budou pojaty v kombinaci barev zelená a červená. Pomyslným centrem pralesní stezky je osmiboká věž, která spojuje hned čtyři lávky a zároveň nabízí ve třech podlažích další příležitost pro hru. Chytře navržený kónický tvar není náročný na zastavěnou plochu, a přitom přináší s každým dalším patrem více a více prostoru.

Realizační skupina

Architekt

Ing. arch. Jana Rutrlová, Ing. arch. Věra Lasotová Machovská, Unipark, s.r.o.

Projektant

Ing. Jaroslava Macků, Ing. Martin Kuchař, Unipark, s.r.o.

Umístění díla

Pierrelatte, Francie

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Unipark, s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Sladkovského 13, 612 00 Brno

Webová stránka

Telefon

+420 775 253 944

E-mail

info@unipark.cz

Kontaktní osoba

Jan Bezucha

Logo/Fotka

Doplňující informace o soutěžícím

Navrhujeme, projektujeme a stavíme unikátní atrakce pro lidi. Naše projekty vytváří jedinečný prostor nejen pro zábavu, ale také pro osobnostní růst v bezpečném prostředí pro děti i dospělé. Naše zkušenosti sahají až do roku 1996, kdy jsme začínali se stavbou lanových parků, outdoorovými programy a zážitkovou pedagogikou. Dnes jsme stabilní firmou v oboru, která svým klientům dodává komplexní řešení volnočasových areálů v nejvyšší kvalitě, včetně nezbytné certifikace, poradenství a servisu.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací