Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

5.

Vyhlídková věž na Šibeníku

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Vyhlídková věž na Šibeníku

Popis konstrukce

Vyhlídková věž má tvar válce o výšce 25,5 m s úrovní nejvyšší vyhlídkové plošiny v úrovni 21 m nad zemí. Hlavní obvodové sloupy jsou tvořeny hranoly z GLT. Sloupy jsou mezi sebou navzájem provázány vložkami z ocelových trubek a táhly z oceli. Opláštění je navrženo z radiálně kladených lamel z modřínového řeziva. Součástí návrhu je přilehlé 3D bludiště – unikátní atrakce, kterou tvoří visuté lávky, lanové překážky a přestupní domečky na vysokých dřevěných sloupech. Celý prostor funguje jako komplexní rodinné centrum, najdeme tu také dřevěnou podestu, menší dětské hřiště a originální mobiliář.

Realizační skupina

architekt

Ing. arch. Tomáš Madro, Unipark, s.r.o.

projektant

Ing. Martin Kuchař, Ing. Jan Macků, Unipark, s.r.o.

Umístění konstrukce

Most, 434 01

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Unipark

Bydliště / Sídlo společnosti

Brno

Kontaktní osoba pro veřejnost

Jana Rutrlová

Email

jana@unipark.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Navrhujeme, projektujeme a stavíme unikátní atrakce pro lidi. Naše projekty vytváří jedinečný prostor nejen pro zábavu, ale také pro osobnostní růst v bezpečném prostředí pro děti i dospělé. Naše zkušenosti sahají až do roku 1996, kdy jsme začínali se stavbou lanových parků, outdoorovými programy a zážitkovou pedagogikou. Dnes jsme stabilní firmou v oboru, která svým klientům dodává komplexní řešení volnočasových areálů v nejvyšší kvalitě, včetně nezbytné certifikace, poradenství a servisu.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací